Блог DTS · Дизель EA288

Чіп-тюнінг 2.0 TDI EA288: скільки дає Stage 1 і на що зважати

Чіп-тюнінг 2.0 TDI EA288 — це передусім додатковий крутний момент: на наших замірах Passat B8 150-сильна версія отримала +77 Нм, а Kodiaq 2.0 BiTDI — понад +100 Нм. Скільки саме дасть ваш мотор, залежить від версії, стану турбіни, форсунок, DPF і коробки, тому цифру ми фіксуємо лише після заміру на диностенді.

150 → 189 к.с.Passat B8 CRLB, замір DTS
500 → 603 НмKodiaq 2.0 BiTDI, Stage 1
PDFграфік до/після + відео
Про мотор

Що таке EA288 і чому він добре відгукується на прошивку

EA288 — сімейство дизелів 1.6 і 2.0 TDI, яке Volkswagen почав ставити разом із платформою MQB на Golf VII і яке прийшло на зміну EA189. Сьогодні його можна зустріти майже в усіх популярних моделях концерну: Passat B8, Škoda Octavia A7, Superb III, Kodiaq, VW Tiguan II, Golf VII, Audi A3 і A4. У цій статті говоримо про двохлітрову версію — від 150 до 190 к.с. з однією турбіною і про 240-сильний BiTDI із двома турбінами.

Що варто знати про конструкцію перед тюнінгом:

  • Common rail і турбіна зі змінною геометрією. Саме тиск наддуву і подача палива — головні параметри, які змінює прошивка.
  • Ремінний привід ГРМ. Якщо історія заміни ременя з помпою невідома, з цього варто почати.
  • Екологічний пакет. Клапан EGR, сажовий фільтр DPF, а на версіях під норми Euro 6 часто ще й система SCR з AdBlue. Їхній стан прямо впливає на те, як мотор поводиться після прошивки.
  • Коробка. Автоматичні версії з 2.0 TDI зазвичай мають «мокру» DSG. Її ліміти крутного моменту закладені в окремому блоці керування.

Дизель із турбіною має великий запас по моменту, який виробник часто залишає «на полиці» заради уніфікації, екологічних норм і запасу для різних ринків. Stage 1 — це суто програмне калібрування блока керування двигуна без заміни деталей: наддув, паливо, ліміти моменту. Залізо залишається стоковим, тому і вимоги до його стану — головні.

Каталог DTS

Скільки дає чіп-тюнінг 2.0 TDI EA288 на популярних моделях

Нижче — орієнтовні дані каталогу DTS для Stage 1. Це пікові значення «сток → після тюнінгу» для типової версії мотора; реальний результат — після заміру конкретного авто. Повний перелік модифікацій є в каталозі потужності.

МодельВерсіяСтокStage 1 (каталог)
VW Passat B82.0 TDI 150150 к.с. / 340 Нм185 к.с. / 420 Нм
VW Passat B82.0 TDI 190190 к.с. / 380 Нм220 к.с. / 460 Нм
VW Passat B82.0 BiTDI 240240 к.с. / 500 Нм300 к.с. / 590 Нм
Škoda Octavia A72.0 TDI 150150 к.с. / 320 Нм200 к.с. / 430 Нм
Škoda Octavia RS A72.0 TDI 184184 к.с. / 380 Нм220 к.с. / 460 Нм
Škoda Superb III2.0 TDI 150150 к.с. / 340 Нм195 к.с. / 435 Нм
Škoda Superb III2.0 TDI 190190 к.с. / 400 Нм220 к.с. / 460 Нм
VW Tiguan II2.0 TDI 190190 к.с. / 400 Нм220 к.с. / 460 Нм
Škoda Kodiaq2.0 TDI 150150 к.с. / 320 Нм195 к.с. / 425 Нм
Škoda Kodiaq RS2.0 BiTDI 240240 к.с.за заміром
VW Golf VII2.0 TDI 150150 к.с. / 340 Нм190 к.с. / 420 Нм
VW Golf GTD VII2.0 TDI 184184 к.с. / 380 Нм220 к.с. / 460 Нм

Зверніть увагу: для рестайлінгових версій (Passat B8 після 2019 року, Superb III Facelift, Tiguan II Facelift, Kodiaq після 2021 року) каталог показує лише заводські дані і позначку «за заміром». Це новіші модифікації EA288, для яких приріст ми визначаємо індивідуально — після заміру «до» і калібрування під конкретне авто.

Наші заміри

Реальні результати Stage 1 на 2.0 TDI у DTS

Каталог дає орієнтир, а диностенд — факт. Ось три роботи з 2.0 TDI EA288, заміряні на нашому AWD-стенді DynoMax 4000:

АвтоДоПісля Stage 1Приріст
VW Passat B8 2.0 TDI CRLB150 к.с. / 342 Нм189 к.с. / 419 Нм+39 к.с. / +77 Нм
VW Passat USA 2.0 TDI CVCA150 к.с. / 331 Нм183 к.с. / 403 Нм+33 к.с. / +72 Нм
Škoda Kodiaq 2.0 BiTDI232 к.с. / 500 Нм306 к.с. / 603 Нм+74 к.с. / +103 Нм

Що видно з цих цифр

  • Каталог і стенд близькі, але не однакові. Для Passat B8 150 каталог обіцяє 185 к.с. / 420 Нм, а замір показав 189 к.с. / 419 Нм.
  • «До» не завжди дорівнює паспорту. Kodiaq BiTDI заявлений як 240-сильний, а на стенді до прошивки показав 232 к.с. Тому ми і міряємо обидва стани — інакше приріст неможливо оцінити чесно.
  • Американська версія теж тюнінгується. Passat USA з мотором CVCA має трохи менший момент у стоку, але відгукнувся на Stage 1 так само передбачувано.
  • Момент росте сильніше за потужність. На дизелі це головна причина, чому після прошивки змінюється відчуття від авто: впевнений обгін, менше перемикань униз, легше з причепом чи повним завантаженням.

Кожен замір ми віддаємо клієнту у вигляді PDF-звіту з графіками потужності й моменту та відео прогону. Чому цифри з телефонних додатків не замінюють стенд — у статті про заміри на диностенді і «заміри» з телефона.

Трансмісія

DSG після Stage 1: на що зважати

Для дизеля трансмісія — часто важливіше питання, ніж сам мотор. Додаткові 70–100 Нм проходять через зчеплення, вали і шестерні. Залежно від моделі, року і приводу 2.0 TDI EA288 зазвичай працює з «мокрими» DSG: DQ250, DQ381 або DQ500 (останню частіше ставлять на потужніші й повнопривідні версії, зокрема з BiTDI).

У блоці керування коробки (TCU) записані власні ліміти моменту і логіка тиску на зчеплення. Якщо мотор після прошивки видає більше, ніж розраховано в TCU, можливі пробуксовка, різкі перемикання або обмеження моменту з боку коробки. Тому разом зі Stage 1 ми оцінюємо стан DSG: адаптації зчеплень, поведінку на рушанні, історію заміни оливи.

  • Якщо коробка в нормі, але її ліміти заважають — допоможе тюнінг DSG: програмне налаштування лімітів моменту і логіки перемикань. Детальніше — у статті про тюнінг DSG разом із двигуном.
  • Якщо давно не мінялась олива в «мокрій» коробці — варто зробити заміну оливи DSG з адаптацією ще до прошивки.
  • Якщо є механічні проблеми (поштовхи, вібрації, пробуксовка на стоку) — тюнінг відкладаємо. Ремонт коробок ми не виконуємо, у такому разі звертайтесь до профільного сервісу.

На механічній коробці ключове — стан зчеплення і двомасового маховика. Справні вузли зазвичай нормально переносять Stage 1, зношені — проявлять себе швидше.

Екологічні системи

EGR, DPF і AdBlue: чому їхній стан важливий

Stage 1 на EA288 не вимагає відключення екологічних систем — прошивка працює зі справними EGR, DPF і SCR. Але від їхнього стану залежить результат:

  • Забитий DPF створює протитиск на випуску. Мотор гірше «дихає», частіше йде на регенерацію, а на стенді недодає потужності. Перед тюнінгом дивимось кількість сажі й попелу, перепад тиску і частоту регенерацій.
  • Закоксований EGR дає провали тяги, нерівну роботу і помилки по наддуву чи витраті повітря. Прошивка цього не вилікує.
  • Несправності SCR / AdBlue на версіях Euro 6 можуть переводити авто в обмеження потужності незалежно від тюнінгу.

Якщо власник свідомо вирішує відключити ці системи, це окремі послуги: відключення EGR, відключення DPF і видалення AdBlue / SCR — для треку та оффроуду. Для щоденного авто на дорогах загального користування ми радимо починати з діагностики і відновлення справності.

Як ми працюємо

Stage 1 на 2.0 TDI у DTS: крок за кроком

01

Діагностика VCDS / ODIS

Помилки, корекції форсунок, заданий і фактичний наддув, стан DPF і EGR, адаптації DSG. Тюнимо тільки здорові мотори.

02

Замір «до»

Прогін на AWD-стенді DynoMax 4000. Провал на графіку — сигнал, що спершу потрібен ремонт, а не прошивка.

03

Калібрування

Наддув, паливо і ліміти моменту під ваш мотор, коробку і паливо — з логуванням параметрів.

04

Замір «після» і PDF

Графіки до/після та відео заміру. Ви бачите реальний приріст, а не цифру з таблиці.

Якщо пробіг великий

На 2.0 TDI з пробігом понад 200 тисяч до прошивки варто окремо перевірити форсунки, турбіну, маховик і ремінь ГРМ. Цьому присвячена окрема стаття: 2.0 TDI після 200 тис. км — що перевірити перед чіп-тюнінгом. А якщо ви вагаєтесь між рівнями тюнінгу — порівняння є в матеріалі Stage 1, Stage 2 чи Stage 3.

Після прошивки

  • Не затягуйте з ТО. Свіжа олива і фільтри на тюнінгованому дизелі важать більше, ніж на стоковому, — див. планове ТО.
  • Давайте DPF регенеруватися. Якщо їздите лише короткими відрізками містом, періодично виїжджайте на трасу.
  • Прогрівайте мотор перед навантаженням і не глушіть одразу після інтенсивної їзди.
  • Реагуйте на зміни. Дим, провали тяги або нові помилки — привід заїхати на діагностику.
Коротко
  • Stage 1 на 2.0 TDI EA288 — суто програмне налаштування; найбільше він додає крутного моменту.
  • Орієнтир — каталог DTS, факт — замір: Passat B8 CRLB 150 → 189 к.с., Kodiaq BiTDI 232 → 306 к.с.
  • Для новіших рестайлінгових версій приріст визначаємо лише після заміру.
  • Стан DPF, EGR, AdBlue і DSG впливає на результат не менше, ніж сама прошивка.
  • Кожен замір — PDF-звіт із графіками до/після та відео.
Пов'язана послуга

Чіп-тюнінг Stage 1 у DTS

Що входить у Stage 1, як ми перевіряємо мотор і фіксуємо результат на AWD-диностенді — на сторінці послуги.

Часті запитання

Про чіп-тюнінг 2.0 TDI EA288

Скільки к.с. дає Stage 1 на 2.0 TDI 150?

За орієнтовними даними каталогу DTS — до 185–200 к.с. і 420–435 Нм залежно від моделі. На нашому Passat B8 CRLB замір показав 150 → 189 к.с. і 342 → 419 Нм. Точну цифру для вашого авто дає лише замір на стенді.

Чи можна прошити рестайлінгові EA288 після 2019 року?

Для цих версій каталог показує позначку «за заміром»: приріст визначаємо індивідуально після заміру «до» і калібрування під конкретне авто. Напишіть VIN у Telegram — підкажемо щодо вашої модифікації.

Чи потрібно відключати EGR, DPF чи AdBlue для Stage 1?

Ні. Stage 1 працює зі справними екологічними системами. Важливо, щоб вони були в нормальному стані: забитий DPF чи закоксований EGR знижують результат. Відключення — окремі послуги для треку та оффроуду.

Чи витримає DSG після чіп-тюнінгу дизеля?

Справна «мокра» DSG зазвичай нормально працює зі Stage 1, але її ліміти моменту записані в окремому блоці. Перед прошивкою перевіряємо стан коробки, а за потреби пропонуємо тюнінг DSG. Ремонт коробок ми не виконуємо.

Як підтверджується результат?

Замір до і після на AWD-диностенді DynoMax 4000, PDF-звіт із графіками потужності й моменту та відео прогону.

2.0 TDI EA288

Заміряємо ваш дизель до і після Stage 1

Напишіть у Telegram модель, рік і двигун або VIN — підкажемо, що реально отримати і з чого почати.

📍 с. Сокільники, вул. С. Зубрівська, 4а (10 хв від центру Львова)
🕐 Пн–Пт: 10:00–19:00 · Сб — за записом