Чіп-тюнінг 3.0 TFSI і 3.0 TDI: Audi A6, A7, A8, Q7, Touareg
Чіп-тюнінг 3.0 TFSI і 3.0 TDI — один із найвдячніших для великих Audi та Volkswagen: на наших замірах Audi A7 C7 3.0 TFSI отримав +70 к.с. і +80 Нм, а Audi A8 3.0 TDI — 249 → 301 к.с. і 588 → 665 Нм. Але V6 у важкому авто — це ще й коробка, охолодження й вік мотора, тому реальну цифру ми фіксуємо тільки на диностенді.
3.0 TFSI і 3.0 TDI: що під капотом
Під позначкою «3.0» у концерні VAG ховаються різні V6, і від покоління залежить, як мотор реагує на прошивку.
3.0 TFSI з механічним компресором
Бензиновий V6 із приводним нагнітачем у розвалі блока ставили на Audi A6 і A7 C7, A8 D4, Q7, S4/S5 та VW Touareg (там він називається 3.0 TSI). Компресор дає тягу майже з холостих, без турбоями. Тиск наддуву на такому моторі значною мірою задає співвідношення шківів, а прошивка керує байпасом компресора, кутами запалювання, паливом і лімітами моменту. Саме тому Stage 1 на ньому стабільно дає відчутний приріст, а подальші кроки вже пов'язані із залізом і обговорюються індивідуально.
Новий 3.0 TFSI з турбіною
На поколіннях після 2018 року (A6 і A7 C8, A8 D5, Q7 після рестайлінгу, Touareg III) стоїть інший V6 — з турбокомпресором, розміщеним у розвалі блока. Позначення моделей тут уже на кшталт «55 TFSI». Для турбомотора головний ресурс прошивки — тиск наддуву, тому потенціал і підхід до калібрування інші.
3.0 TDI і BiTDI
Дизельний V6 — від 204 до 286 к.с. з однією турбіною і понад 300 к.с. у версіях BiTDI. Це мотор із великим запасом по моменту, але й із повним екологічним пакетом: EGR, DPF, а на новіших версіях — SCR з AdBlue. Ланцюги приводу ГРМ на ньому розташовані з боку коробки, тож їхній стан варто оцінити до збільшення навантаження.
Скільки дає чіп-тюнінг 3.0 TFSI: каталог і реальний замір
Нижче — орієнтовні дані каталогу DTS для Stage 1. Це орієнтир для типової версії мотора; реальний результат — після заміру конкретного авто. Усі модифікації — у каталозі потужності.
| Модель | Мотор | Сток | Stage 1 (каталог) |
|---|---|---|---|
| Audi A6 C7 | 3.0 TFSI 310 | 310 к.с. / 440 Нм | 420 к.с. / 520 Нм |
| Audi A7 C7 | 3.0 TFSI 310 | 310 к.с. / 440 Нм | 420 к.с. / 520 Нм |
| Audi A8 D4 | 3.0 TFSI 290 | 290 к.с. / 420 Нм | 400 к.с. / 520 Нм |
| Audi Q7 4L | 3.0 TFSI 272 | 272 к.с. / 400 Нм | 410 к.с. / 520 Нм |
| Audi Q7 4M | 3.0 TFSI 333 | 333 к.с. / 440 Нм | 410 к.с. / 520 Нм |
| A6 / A7 C8, A8 D5, Q7 | 55 TFSI 340 | 340 к.с. / 500 Нм | 400 к.с. / 600 Нм |
| VW Touareg III | 3.0 TFSI 340 | 340 к.с. / 450 Нм | 400 к.с. / 600 Нм |
| VW Touareg II | 3.0 TSI компресор | заводські дані | за заміром |
Реальний замір: Audi A7 C7 3.0 TFSI
На нашому Audi A7 C7 3.0 TFSI Stage 1 дав +70 к.с. і +80 Нм — з налаштуванням під бензин 100 RON і замірами до і після на повнопривідному стенді. Порівняйте з каталогом: таблиця показує вищу пікову цифру, ніж ми отримали на конкретному авто. Це нормально — каталог дає орієнтир, а замір враховує стан мотора, паливо, температуру і пробіг. Саме тому ми не обіцяємо цифру заздалегідь.
Що варто знати про паливо: від октанового числа залежить, наскільки можна піднімати кути запалювання без детонації. Прошивку адаптуємо під бензин, який ви реально заливаєте, — RON 95 або RON 100.
Чіп-тюнінг 3.0 TDI: цифри каталогу і Audi A8 CPNB
| Модель | Мотор | Сток | Stage 1 (каталог) |
|---|---|---|---|
| Audi A6 C7 | 3.0 TDI 272 | 272 к.с. / 580 Нм | 320 к.с. / 710 Нм |
| Audi A6 / A7 C7 | 3.0 BiTDI 326 | 326 к.с. / 650 Нм | 405 к.с. / 760 Нм |
| Audi A8 D4 | 3.0 TDI 258 | 258 к.с. / 580 Нм | 320 к.с. / 710 Нм |
| A6 / A7 C8, A8 D5 | 50 TDI 286 | 286 к.с. / 620 Нм | 350 к.с. / 720 Нм |
| Audi Q7 4L | 3.0 TDI 240 | 240 к.с. / 550 Нм | 300 к.с. / 620 Нм |
| Audi Q7 4M | 3.0 TDI 272 | 272 к.с. / 600 Нм | 320 к.с. / 710 Нм |
| VW Touareg II | 3.0 TDI 262 | 262 к.с. / 580 Нм | 320 к.с. / 710 Нм |
| VW Touareg III | 3.0 TDI 286 | 286 к.с. / 620 Нм | 320 к.с. / 720 Нм |
Для частини версій (наприклад, A6 C8 55 TDI, A8 D4 3.0 TDI 262 к.с. і гібридних модифікацій) каталог показує позначку «за заміром»: приріст визначаємо індивідуально, після заміру «до» і калібрування.
Реальний замір: Audi A8 3.0 TDI CPNB
Цей Audi A8 3.0 TDI з мотором CPNB приїхав до нас як американське авто. Ми зробили Stage 1 і заодно конвертацію US → EU:
| Параметр | До | Після Stage 1 | Різниця |
|---|---|---|---|
| Потужність | 249 к.с. | 301 к.с. | +52 к.с. |
| Крутний момент | 588 Нм | 665 Нм | +77 Нм |
Для важкого седана +77 Нм — це помітно легший обгін і спокійніша робота автомата. А конвертація для авто зі США (переналаштування ліхтарів на європейську логіку, переведення MIB2 / MIB3 на європейський регіон, карти Європи) — окремий блок робіт, описаний на сторінці сервісу VAG.
Коробка: S tronic чи tiptronic
У великих V6 коробка часто важливіша за мотор. Залежно від моделі й версії 3.0 TFSI і 3.0 TDI працюють або з роботизованою S tronic (зокрема на A6 і A7 C7), або з класичним 8-ступеневим гідромеханічним автоматом tiptronic (A8, Q7, Touareg). Обидва типи мають власні ліміти моменту в блоці керування і чутливі до стану оливи.
- S tronic. Якщо після Stage 1 упираємось у ліміти коробки, допомагає тюнінг DSG / S tronic — програмне налаштування лімітів моменту і логіки перемикань.
- Олива в коробці. На авто з пробігом і невідомою історією обслуговування варто почати з заміни оливи DSG / АКПП з адаптацією.
- Механічні проблеми. Поштовхи, пробуксовка чи затримки перемикань ще на стоку — привід відкласти тюнінг. Ремонт коробок ми не виконуємо, у такому разі звертайтесь до профільного сервісу.
Більше про те, чому трансмісію варто враховувати разом із двигуном, — у статті про тюнінг DSG разом із двигуном.
Що перевірити на V6 перед Stage 1
Великі V6 здебільшого вже не нові, і прошивка лише швидше покаже слабке місце. Ми тюнимо тільки здорові мотори, тому перед калібруванням дивимось:
| Що перевіряємо | 3.0 TFSI | 3.0 TDI |
|---|---|---|
| Помилки і логи | Пропуски запалювання, детонація, тиск наддуву компресора або турбіни | Заданий і фактичний наддув, корекції форсунок |
| Впуск | Нагар на впускних клапанах (безпосереднє уприскування) | Стан EGR і впускного тракту |
| Випуск і екологія | Каталізатори, лямбда-зонди | DPF, на новіших версіях — AdBlue / SCR |
| Охолодження | Помпа, термостат, контур охолодження наддувного повітря | Помпа, термостат, радіатор EGR |
| Привід ГРМ | Ланцюги з боку коробки: шум на холодному пуску, помилки розбіжності фаз | |
На 3.0 TFSI з пробігом часто доречне чищення впуску горіховою крихтою: нагар на клапанах обмежує наповнення циліндрів, і на стенді мотор недодає. Причина в тому, що паливо подається безпосередньо в циліндр і не омиває клапани, тож відкладення з картерних газів поступово накопичуються. Для обох моторів важливий стан системи охолодження: V6 у розвалі блока нагрівається сильно, тож іноді потрібна промивка системи охолодження.
На дизелі відключення EGR, DPF або AdBlue для Stage 1 не потрібне: прошивка працює зі справними системами. Якщо власник свідомо обирає відключення — це окремі послуги DPF і EGR для треку та оффроуду.
Stage 1 на 3.0 TFSI і 3.0 TDI у DTS
Діагностика VCDS / ODIS
Усі блоки, помилки, логи наддуву, запалювання і подачі палива, стан коробки.
Замір «до» на 4WD
Повнопривідні A6, A7, A8, Q7 і Touareg міряємо на AWD-стенді DynoMax 4000 без відключення quattro чи 4Motion.
Калібрування
Запалювання, паливо, наддув і ліміти моменту під ваш мотор, коробку і бензин RON 95 / RON 100.
Замір «після» і PDF
Графіки потужності й моменту до і після та відео заміру — документальне підтвердження результату.
Ціни на замір залежать від потужності: для авто 300–500 к.с. — 70 € (2WD) / 80 € (4WD) за заїзд, понад 500 к.с. — 100 €; оплата в гривнях за курсом НБУ. Деталі — на сторінці диностенда. Якщо цікавить, що буде далі за Stage 1, — порівняння рівнів у матеріалі Stage 1, Stage 2 чи Stage 3.
- 3.0 TFSI буває компресорним (до 2018 року) і турбованим (55 TFSI) — підхід до прошивки різний.
- Наші заміри: Audi A7 C7 3.0 TFSI +70 к.с. / +80 Нм, Audi A8 3.0 TDI CPNB 249 → 301 к.с., 588 → 665 Нм.
- Цифри каталогу DTS — орієнтир; реальний результат фіксуємо тільки після заміру.
- Коробка (S tronic або tiptronic), охолодження, нагар і ланцюги ГРМ — те, що перевіряємо до Stage 1.
- Авто зі США можна одночасно протюнінгувати і перевести на європейські налаштування.
Чіп-тюнінг Stage 1 у DTS
Як ми перевіряємо мотор, калібруємо прошивку і фіксуємо результат на AWD-диностенді — на сторінці послуги.
Про чіп-тюнінг 3.0 TFSI і 3.0 TDI
Скільки дає Stage 1 на 3.0 TFSI з компресором?
За орієнтовними даними каталогу DTS — до 400–420 к.с. залежно від моделі. На нашому Audi A7 C7 3.0 TFSI замір показав +70 к.с. і +80 Нм на бензині 100 RON. Точну цифру для вашого авто дає лише замір.
Чи можна прошити 3.0 TDI на Touareg або Q7?
Так, для більшості версій Touareg і Q7 у каталозі є орієнтовні цифри Stage 1, а для частини модифікацій — позначка «за заміром». Напишіть VIN у Telegram, і ми підкажемо по вашому мотору.
Чи витримає коробка після чіп-тюнінгу V6?
Справна коробка зазвичай нормально працює зі Stage 1, але ліміти моменту закладені в її блоці керування. Перед прошивкою перевіряємо її стан; на S tronic за потреби пропонуємо тюнінг коробки. Ремонт коробок ми не виконуємо.
Чи можна поєднати Stage 1 і переробку авто зі США?
Так. Наприклад, на Audi A8 3.0 TDI CPNB ми зробили Stage 1 і конвертацію US → EU. Що входить у конвертацію — на сторінці сервісу VAG.
Скільки коштує замір на диностенді?
Для авто 300–500 к.с. — 70 € (2WD) або 80 € (4WD) за заїзд, понад 500 к.с. — 100 €. Оплата в гривнях за курсом НБУ.
Заміряємо ваш V6 до і після Stage 1
Напишіть у Telegram модель, рік і мотор або VIN — підкажемо, чого реально чекати і з чого почати.
📍 с. Сокільники, вул. С. Зубрівська, 4а (10 хв від центру Львова)
🕐 Пн–Пт: 10:00–19:00 · Сб — за записом
Запишіться на консультацію — підберемо Stage під ваш автомобіль