Блог DTS · Чіп-тюнінг EA888

Скільки реально дає Stage 1 на EA888 (Gen 3 / Gen 4)

Stage 1 на EA888 — це лише прошивка блока керування, без заміни деталей. На двигунах 2.0 TSI / TFSI третього й четвертого покоління вона зазвичай додає +20–30 % потужності, а на «задушених» заводом версіях каталог DTS показує й більше. Нижче — орієнтовні цифри з нашого каталогу для Golf, Superb, Tiguan, Audi A4/A5/Q5 і реальний замір Audi Q5 DAYB на диностенді — щоб ти знав, чого чекати від чіп-тюнінгу 2.0 TSI у Львові.

+20–30 %типовий приріст Stage 1
1 деньзазвичай, із замірами до/після
AWDдиностенд DynoMax 4000
Про мотор

EA888 Gen 3 і Gen 4: чому цей мотор так добре відгукується на прошивку

EA888 — сімейство бензинових турбомоторів VAG, яке стоїть під капотом величезної кількості авто: від Škoda Octavia і Superb до Golf GTI, Golf R, Tiguan, Audi A4, A5 і Q5. Третє покоління (Gen 3, включно з економічною версією Gen 3B) з'явилося на платформах MQB і MLB, четверте (Gen 4, його ще називають evo4) прийшло на найновіші моделі.

Ключова річ для тюнінгу: на одному й тому ж «залізі» VAG випускає версії від 180–190 до 300+ к.с. Різниця між ними здебільшого програмна — інший тиск наддуву, інші карти запалювання і обмеження моменту. Саме тому Stage 1 на EA888 дає помітний результат без жодних механічних змін: прошивка відкриває запас, який уже закладено в мотор, турбіну і паливну систему.

Чим відрізняються покоління з погляду тюнера

  • Gen 3 / Gen 3B — добре вивчена платформа: багато досвіду, передбачувана поведінка, широкий вибір рішень для Stage 2 (впуск, даунпайп, інтеркулер).
  • Gen 4 — новіші блоки керування з сильнішим захистом від читання і запису, тому перед роботою важливо перевірити, чи є рішення саме для твоєї версії ECU.
  • Сажовий фільтр (OPF / GPF) — на свіжих європейських авто він зазвичай стоїть і на пізніх Gen 3, і на Gen 4; його опір на випуску теж враховується при калібруванні.
  • Спільне для обох — безпосередній уприск, тому стан впуску і свічок прямо впливає на те, чи «вийде» мотор на свої цифри після прошивки.
Каталог DTS

Чіп-тюнінг 2.0 TSI: цифри Stage 1 і Stage 2 з каталогу

Ми зібрали популярні 2.0 TSI / TFSI з каталогу потужності DTS. Це орієнтовні дані каталогу DTS; реальний результат — після заміру на диностенді конкретного авто.

Авто / версіяСтокStage 1Stage 2
VW Golf GTI VII 2.0 TSI 230 к.с.230 к.с. / 350 Нм310 / 450330 / 480
VW Golf GTI VII (2017+) 2.0 TSI 245 к.с.245 / 360310 / 450330 / 480
VW Golf R VII 2.0 TSI 300 к.с.300 / 380370 / 480390 / 500
VW Golf R VII (2017+) 2.0 TSI 310 к.с.310 / 380370 / 480390 / 500
Škoda Superb (2015+) 2.0 TSI 220 к.с.220 / 350310 / 450330 / 480
Škoda Superb (2015+) 2.0 TSI 280 к.с.280 / 350370 / 480390 / 500
VW Tiguan (2016+) 2.0 TSI 220 к.с.220 / 350310 / 450330 / 480
Audi A4 B9 (2015–2019) 2.0 TFSI 190 к.с.190 / 320240 / 420260 / 441
Audi A4 B9 (2019+) 40 TFSI 190 к.с.190 / 320260 / 420273 / 441
Audi A4 B9 (2015–2019) 2.0 TFSI 252 к.с.252 / 370310 / 470335 / 510
Audi A5 (2016–2019) 2.0 TFSI 252 к.с.252 / 370320 / 480335 / 510
Audi A4 / A5 / Q5 (2019+) 45 TFSI 245 к.с.245 / 370320 / 480336 / 504
Audi Q5 FY (2017–2019) 2.0 TFSI 252 к.с.252 / 370320 / 450335 / 480

Потужність у к.с., момент у Нм. Джерело — сторінки каталогу dtsmod.com/chiptiuninh/ для відповідних модифікацій.

Що видно з таблиці

  • Слабші версії ростуть сильніше у відсотках. Golf GTI 230 → 310 к.с. — це близько +35 %, Superb 220 → 310 к.с. — понад +40 %: заводська прошивка тут найбільше «притримує» мотор.
  • Топові версії ростуть скромніше. Golf R 300 → 370 к.с. — приблизно +23 %: у них запас уже частково використано заводом.
  • Момент — головне відчуття. Приріст на 80–100 Нм у середніх обертах відчувається при кожному обгоні сильніше, ніж пікова цифра в к.с.
  • Stage 2 дає порівняно небагато зверху — орієнтовно ще 13–25 к.с. Але він вимагає доробок впуску і випуску, тому для більшості щоденних авто Stage 1 — оптимальний баланс.
Реальний замір

Stage 1 EA888 на стенді: Audi Q5 2.0 TFSI DAYB

Каталог — це орієнтир. А ось реальний результат із нашої роботи Audi Q5 DAYB Stage 1, прошивка під пальне RON 95, заміри на повнопривідному диностенді DynoMax 4000:

До

242 к.с. / 356 Нм — реально виміряний сток.

Після

302 к.с. / 431 Нм — після Stage 1 на 95-му.

Різниця

+60 к.с. / +75 Нм — приблизно +25 % потужності.

Зверни увагу на дві речі. Перша — сток на стенді не дорівнює паспортному: конкретний мотор з пробігом, на конкретному пальному і в конкретну погоду видає свої цифри. Друга — підсумок на 95-му пальному нижчий за каталожні 320 к.с. для Q5 цього покоління. Це нормально: каталог показує орієнтир, а стенд — правду про твоє авто. Саме тому ми міряємо «до» і «після», а не обіцяємо цифру заздалегідь.

А що з Gen 4?

На четвертому поколінні в розділі «Наші роботи» є дві публікації Audi A5 2.0 TFSI Gen 4: 259 → 340 к.с. і 369 → 470 Нм та Audi A5 DPPA Gen 4: 259 → 340 к.с., 370 → 463 Нм. Тобто і новий мотор із захищеним блоком добре відгукується на Stage 1 — питання лише в тому, чи є рішення для конкретної версії ECU, і це ми перевіряємо перед записом.

Від чого залежить

Чому в сусіда вийшло більше (або менше)

Два однакові на папері авто можуть показати різні цифри після однієї й тієї ж прошивки. Основні причини:

  • Пальне. Прошивка під RON 100 дозволяє агресивніше запалювання, ніж під RON 95; на сайті Stage 1 пропонується з адаптацією під обидва варіанти.
  • Стан впуску. На моторах з безпосереднім уприском на впускних клапанах з часом накопичується нагар. Чистка горіхоструєм на EA888 / EA113 повертає 10–25 к.с. ще до будь-якої прошивки.
  • Свічки, котушки, датчики. Після підняття наддуву слабка ланка запалювання проявляється пропусками і відкатами кута.
  • Коробка. DSG або S-tronic має власні обмеження моменту; якщо їх не скоригувати, частина приросту може «зрізатися» — про це окрема стаття про тюнінг DSG.
  • Погода і умови заміру. Температура повітря на впуску, тиск і вологість впливають на результат, тому порівнювати варто заміри на одному стенді в схожих умовах.

Як проходить Stage 1 у DTS

Спершу перевіряємо, чи здоровий мотор: діагностика, логи наддуву, AFR, температур і детонації — тюнимо лише справні двигуни. Далі замір «до» на диностенді DynoMax 4000, калібрування карт палива, наддуву і запалювання під твій двигун, прогони з логуванням і замір «після». Ти отримуєш PDF-звіт із графіками і відео заміру. Стандартний Stage 1 із замірами — зазвичай один робочий день. Якщо результат не влаштує — повертаємо заводську прошивку безкоштовно, а на кожну прошивку діє гарантія.

Коротко
  • Stage 1 на EA888 — тільки софт, без заміни деталей, типово +20–30 % потужності.
  • За каталогом DTS 2.0 TSI 220–245 к.с. виходять орієнтовно на 310–320 к.с., Golf R — на 370 к.с.
  • Реальний Q5 DAYB на RON 95: 242 → 302 к.с., 356 → 431 Нм.
  • Результат залежить від пального, стану впуску, запалювання і коробки — тому міряємо «до» і «після».
Пов'язана послуга

Чіп-тюнінг Stage 1 у DTS

Індивідуальна прошивка під твій мотор і пальне, замір до/після на AWD-стенді і PDF-звіт.

Часті запитання

Stage 1 EA888: відповіді

Скільки к.с. дає Stage 1 на 2.0 TSI EA888?

Типово +20–30 % потужності. За каталогом DTS версії 220–245 к.с. виходять орієнтовно на 310–320 к.с., Golf R 300–310 к.с. — на 370 к.с. Точну цифру для твого авто показує замір на диностенді.

Чи підходить Stage 1 для EA888 Gen 4?

Так, якщо для конкретної версії блока керування є рішення. Наприклад, у «Наших роботах» є Audi A5 2.0 TFSI Gen 4: 259 → 340 к.с. Сумісність блока перевіряємо перед записом.

Чи треба щось міняти в моторі перед Stage 1?

Деталі міняти не потрібно — Stage 1 це лише прошивка. Але мотор має бути справним: перед роботою дивимося логи наддуву, AFR, температур і детонації. Іноді корисно спершу почистити впуск горіхоструєм.

Чому реальний результат відрізняється від каталогу?

Каталог показує орієнтовні цифри. Реальний результат залежить від стану двигуна, пробігу, пального і умов заміру. Наприклад, Audi Q5 DAYB на RON 95 показав 302 к.с. / 431 Нм.

Скільки часу займає Stage 1 і чи можна повернути сток?

Стандартний Stage 1 із замірами до і після — зазвичай один робочий день. Якщо результат не влаштує, заводську прошивку повертаємо безкоштовно.

Дізнайся свої цифри

Stage 1 для твого 2.0 TSI / TFSI

Напиши модель, рік і пробіг у Telegram або зателефонуй — підкажемо орієнтовний приріст і запишемо на замір «до/після».

📍 с. Сокільники, вул. С. Зубрівська, 4а (10 хв від центру Львова)
🕐 Пн–Пт: 10:00–19:00 · Сб: за записом